Średnia to rzecz prosta

0
1455
Średnia to rzecz prosta

Każdy z nas ma indywidualny charakter, zainteresowania, hobby. Jedni interesują się sportem, inni lubią czytać książki, a jeszcze inni pasjonują się informatyką. Niektórych ludzi łączy wiele cech wspólnych. Każdy z nas jest jednak mocniejszy w jednej dziedzinie, z którą druga osoba może mieć problem.
Zmorą wielu uczniów szkół jest matematyka. Wiele dzieci nie ludzi obracać się wokół liczb, na etapie szkoły średniej nie wiedzą nawet jak obliczyć średnią. Trudno rozważać, czy nienawiść do matematyki jest w wielu przypadkach zasadna. Takie przeświadczenie dziecko wynosi często na podstawie słyszanych opinii. W takim wieku nie lubi się czegoś bez większego uzasadnienia. Wkraczając w życie dorosłe wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę, jak przydatna jest matematyka. Wiedzą, jak obliczyć średnią i inne miary i zdają sobie sprawę, że wyciąganie wniosków na podstawie liczb jest bardzo przydatne.
Co więcej, matematyka i praca z liczbami jest nieodzowna w momencie, gdy mówimy o pracy. Niezależnie jaką pracę wykonuje dana osoba, z pewnością ma styczność z liczbami. Prawdopodobnie osoby, które wykonują prace fizyczne nie zadają sobie pytań, jak obliczyć średnią, jednak tak podstawowa wiedza powinna być znana każdemu. Odpowiedź na to, jak obliczyć średnią najlepiej zobrazować na przykładzie.
Janek rozpoczyna naukę w szkole średniej. Pierwszy dzień w szkole jest dla niego emocjonujący, ale zarówno stresujący. Janek wie, że pozna nowych ludzi, jednak dopóki te osoby są dla niego obce, nie wie, jak zachowywać się w stosunku do nich. Janek, chodząc jeszcze nie tak dawno do szkoły podstawowej zawsze był wzorowym uczniem. Pasjonował się matematyką. W nowej szkole, przez nieuwagę osób nadzorujących, wpadł w posiadanie kart zdrowia sześciu uczniów. Były tam informacje między innymi o wzroście. Janek niezwłocznie postanowił obliczyć średnią. W tym celu dodał do siebie sześć wspomnianych wartości oraz podzielił je przez liczbę uczniów, czyli przez sześć. W ten sposób Janek otrzymał średnią arytmetyczną wzrostu sześciu uczniów.

smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here