Słuchawki douszne, dokanałowe czy nauszne?

0
908
Słuchawki

Słuchawki różnią się od siebie konstrukcją i parametrami. Nie ma jednego uniwersalnego modelu, który sprawdzi się zawsze i spełni oczekiwania każdego z nas. Jedni preferują modele dokanałowe – na przykład do biegania – inni stawiają na słuchawki nauszne. Czym się one różnią i jakie mają zalety? Szczegóły poniżej.

Słuchawki przewodowe douszne czy nauszne?

Oba rodzaje słuchawek cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników – dostępne są zarówno modele posiadające łączność przewodową lub bezprzewodową. Warto zerknąć na ich parametry ze specyfikacji, by poznać ich zalety oraz elementarne różnice, co pomoże wybrać sprzęt najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Wpływa to zarówno na jakość dźwięku, jak i nasze zadowolenie z zakupu i komfort użytkowania.

Słuchawki przewodowe nauszne – zalety

Słuchawki nauszne mają duże przetworniki i są chętnie wybierane przez osoby ceniące jakość dźwięku, graczy oraz osoby korzystające z nich w domu. Dźwięk w wysokiej jakości to ich najważniejsza zaleta. Minusy? Nie będą dobre dla miłośników aktywności sportowych, nie są zbyt wygodne podczas na przykład biegania. Dla niektórych są też traktowane jako ciekawy dodatek do stylizacji.

Słuchawki nauszne są zakładane na uszy – praktyczny pałąk pozwala je dopasować do głowy. Ważne, by ten element był praktyczny, solidnie wykonany i zapewniał komfort noszenia. Wśród słuchawek nausznych wyróżniamy modele zamknięte, półotwarte i otwarte – wybór zależy od upodobań i ulubionego stylu muzycznego. Każdy rodzaj ma swoje plusy. Zamknięte docenią miłośnicy gitarowego grania, otwarte pozwolą słyszeć dźwięki z zewnątrz, więc zapewnią większe bezpieczeństwo na ulicy, a półotwarte zapewnią swobodny dopływ powietrza.

Słuchawki douszne – zalety

Kolejny wybór, którego trzeba dokonać, to decyzja, czy wolimy słuchawki przewodowe, czy bez kabli. Oba rodzaje mają szereg zalet, ale obecnie panuje moda na modele bez kabli – praktyczniejsze i wygodniejsze. Jednym z polecanych modeli są słuchawki dokanałowe Skullcandy Indy Evo. To wyjątkowo kompaktowy model, następca popularnych słuchawek Indy.

Ich zalety to m.in. perfekcyjne dopasowanie, komfort i ergonomia, świetna izolacja od dźwięków z zewnątrz. Posiadają też pojemną baterię z technologią Rapid Charge. Można ich używać też w trybie Ambient, zachowując świadomość, co dzieje się dookoła – to przydatna funkcja na ulicy czy podczas jazdy na rowerze. Pozwalają na maks. 6 godzin grania, ale etui ładujące pozwala wydłużyć ten czas pięciokrotnie – aż do 30 godzin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here