Dlaczego warto biegać?

0
965
biegacz

Jedni starają się schudnąć, drudzy – wyrzeźbić ciało, a jeszcze inni poprawić stan zdrowia. Każda motywacja jest w dobra, ale zanim zaczniemy, warto wiedzieć, jakie są korzyści z biegania i dlaczego każdy od czasu do czasu powinien zajmować się tę aktywnością.

Najważniejsze korzyści z biegania

Pierwszą rzeczą, która wpływa na jakość naszego biegu, jest kondycja sportowca. Jeśli preferujemy wczesne wstawanie, jeśli zaczniemy dzień godzinę lub dwie wcześniej nie powinno to stanowić problemu. Jednak przy nocnym trybie życia poranny bieg nie przynosi przyjemności, ciało jest osłabione i nie jest gotowe do aktywności fizycznej. Jeśli nie możemy zmienić swojego harmonogramu dnia, nie warto się przemęczać i lepiej przenieść zajęcia na inną porę dnia. Jeśli jednak zdecydujemy się na poranne bieganie, szybko odczujemy pozytywne skutki. Podstawowa korzyść – dyscyplina. Nic tak nie kształtuje dyscypliny, jak codzienne wstawanie i rozpoczynanie biegu w parku. Bieganie, a zwłaszcza poranny jogging wymaga od nas ciągłego odnoszenia małych zwycięstw nad sobą (zwłaszcza gdy dopiero niedawno zaczęliśmy biegać), regularnego pokonywania własnego lenistwa, niechęci do wysiłku i stosowania pewnych moralnych wysiłków. Aby ułatwić sobie bieganie i poprawę formy, możemy skorzystać z opcji, jaką jest catering Wrocław.

Poprawa sylwetki i odchudzanie – dlaczego warto biegać?

Spalanie tłuszczu to tak naprawdę podstawowa korzyść z biegania, która interesuje większość osób zaczynających swoją przygodę z tym sportem. Długotrwały bieganie to świetny sposób na pozbycie się nadmiaru tłuszczu z naszego organizmu. W pierwszych minutach biegu spalane są głównie węglowodany. Organizm rozpoczyna spalanie tłuszczu dopiero później – ok. 20 minut po rozpoczęciu aktywności. Dlatego regularny i długi bieg (20-40 minut lub nawet więcej) zdecydowanie pomaga w odchudzaniu. Kolejną zaletą takiej aktywności jest Oczyszczanie organizmu z toksyn i obniżenie cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Podczas biegania nasz organizm pracuje z większą prędkością. Bicie serca staje się częstsze, organizm się nagrzewa, krew znacznie intensywniej krąży w naczyniach. W efekcie następuje wzmożone oczyszczanie wszystkich tętnic transportowych organizmu, przyspieszone gromadzenie i wydalanie niebezpiecznych i obcych pierwiastków wraz z potem. Następuje znaczna poprawa pracy układu sercowo-naczyniowego. Przy regularnym bieganiu szybko widoczne są również zmiany w sylwetce i budowie ciała. Największe zmiany dotyczą oczywiście mięśni nóg. Bieg obciąż dolną część ciała i plecy, dzięki czemu możemy budować mięśnie. Bieganie doskonale ćwiczy mięśnie pośladków, podudzia i ud. Regularne bieganie poprawia wizualnie kształt ciała, które staje się szczuplejsze i bardziej wysportowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here