Co to jest socjologia?
Socjologia jest nakierowana na badanie życia społecznego oraz społeczeństw. Przedmiotem w socjologii jest zachowanie się ludzi jako istot społecznych, które szukają odpowiedzi na pytanie dlaczego oraz kim jesteśmy?
Wyobraźnia socjologiczna, jest to wyzwolenie się z bezpośrednich uwarunkowań, patrzenie na realną rzeczywistość i sprawy związane z zdystansowaniem się do codziennych wykonywanych czynności oraz nowego spojrzenia na nie.
Sprawy z pozoru nieciekawe są interesujące dla socjologów, którzy to badają wiele uwarunkowań, widzą tak zwane drugie dno.
Wiele zdarzeń na pozór, które dotyczyły tylko jednostki odzwierciedla w rzeczywistości szersze kwestie takie jak, badanie związków między tym, co może zrobić z nami społeczeństwo, a co sami możemy zrobić ze sobą. Ponadto, nasze działania są kształtowane przez rzeczywistość, ale także same ją kształtują.
Struktura społeczna zdarzenia oraz czynności są dokładnie poukładane w odpowiednie wzory, można tu wyróżnić pewne prawidłowości społeczne, które są w ciągłym procesie wewnętrznej dynamiki oraz przebudowy.
Socjologia pozwala nam patrzeć na świat z innego punktu widzenia.
Badania z tego zakresu pomagają w ocenie różnych skutków działań, które związane są z inicjatywami w społeczeństwie.
Socjologia dotyczy także naszego życia, zachowań, dlatego też od samego początku teoretycy spierali się o podstawy, które związane są z tą nauką. Słowo socjologia jako nauka o społeczeństwie pierwszy raz użył Auguste Comte, wyjaśniając prawo życia.
Socjologia – prawo do życia
[Głosów:0 Średnia:0/5]