Czy warto kupić jonizator powietrza?

0
2313
Czy warto kupić jonizator powietrza?

Zdrowy styl życia jest coraz bardziej popularny. Z tego względu zastanawiamy się nad zakupem urządzeń poprawiających jakość powietrza, którym oddychamy. Czy na pewno warto kupić jonizator powietrza? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule? Zachęcamy do lektury!

Działanie jonizatora powietrza    

Jonizator produkuje jony ujemne, które oczyszczają powietrze z drobnoustrojów, bakterii i wirusów. Spełnia on istotną funkcję z kilku powodów. Urządzenia znajdujące się w pomieszczeniach (w szczególności komputery, drukarki laserowe, telewizory) produkują jony dodatnie, które przyciągają wirusy i bakterie oraz pomagają im utrzymać się w powietrzu. Z tego względu niezbędny jest jonizator, który oczyści zanieczyszczone powietrze, usuwa kurz oraz nieprzyjemny zapach.

Konsekwencje zanieczyszczonego powietrza to zaburzenia koncentracji, nieustanny katar, infekcje górnych dróg oddechowych, migrena, astma, zaburzenia snu. Dobry jonizator może nam pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Jego zakup to dobra i zwracającą się w przyszłości inwestycja w postaci naszego dobrego zdrowia.        

Rodzaje jonizatorów   

Ze względu na zasadę działania, jonizatory możemy podzielić na klasyczne i termoemisyjne. Jonizatory klasyczne wytwarzają jony przy pomocy wysokiego napięcia. Ich struktura jest nieco inna niż takich cząsteczek wytwarzanych w przyrodzie. Związane jest to ze znajdowaniem się w nich ozonu oraz tlenku azotu. Ten jonizator emituje lekkie jony, w dużej ilości. Jednak jego wadą jest ich krótkotrwałość, gdyż rozładowują się spotykając pierwszą przeszkodę. Z kolei jony termoemisyjne działają wolnej, a jony powstają pod wpływem elektronów tworzących się na rozgrzanym metalu. Jony ujemne powstające przy pomocy tego jonizatora są ciężkie i duże, ale trwalsze. Dodatkowo nie produkują tlenków azotu i ozonu.      

Zwróćmy uwagę na parametry   

Podczas zakupu jonizatora powietrza koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego parametry. Najistotniejsza jest wydajność, czyli ilość jonów emitowanych przez sprzęt w ciągu 15 minut w 1 metrze sześciennym. Koniecznie sprawdźmy także pobór mocy. Jonizatory klasyczne pobierają od 2 do 3 kW, a termoemisyjne około 35 kW.

Zakup jonizatora powietrza  

Zdrowie jest najważniejsze i kierując się tą zasadą postanowiliśmy zakupić jonizator powietrza. Niestety nie mamy wystarczających środków finansowych na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy musimy zrezygnować z naszych planów? Jednym z możliwych sposobów ich realizacji są pożyczki pozabankowe. Ich główne zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu upewnijmy się, czy pożyczki pozabankowe nie obciążą za bardzo posiadanego przez nas budżetu domowego.     

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here