Cięcie laserem – 4 przykłady, gdzie takie cięcie się przydaje

0
5150
Cięcie laserem - 4 przykłady, gdzie takie cięcie się przydaje

Laser przydaje się w wielu różnych przypadkach. W gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się go do poprawiania urody, w medycynie do mało inwazyjnych zabiegów, a w przemyśle stosowane jest między innymi cięcie laserem i wypalanie laserowe. Do jakich celów można zastosować laser i jakie przedmioty można nim ciąć?

  1. Cięcie laserem blachy

Laser do cięcia blach

Wycinanie laserowe i cięcie laserem to czynności stosowane w przemyśle do cięcia blach. Mają wiele zalet, ponieważ koszty zastosowania takiego cięcia są niższe niż w przypadku zakupu gotowych detali do produkcji różnego typu. Poza tym eliminuje się odpady, które narażają na koszty przedsiębiorców.

Cięcie laserowe zapewnia także wysoką jakość wycinanych z blachy elementów. Do tego celu stosuje się m.in. nowoczesne wycinarki laserowe.

  1. Wypalanie laserowe elementów metalowych

Elementy metalowe również z powodzeniem mogą być cięte urządzeniami wykorzystującymi technologię laserową. Cięcie laserowe metali odbywa się z wykorzystaniem głowic tnących w maszynach z laserem. Osiąga się przez to wysoką precyzję cięcia, ponieważ można zastosować spolaryzowaną wiązkę promieniowania elektromagnetycznego. Laser skupia dużą energię na małym obszarze roboczym. Cięcie laserem polega na skierowaniu promieni laserowych na dany przedmiot, np. metalowy, a laser zacznie oddzielać kolejne warstwy metalu, w celu uzyskania najwyższej jakości wycinanych elementów.

  1. Cięcie laserowe rur

Cięcie laserowe  i wycinanie laserowe rur prowadzi do powstania rur o profilu innym niż standardowy. Bez konieczności stosowania szczególnego oprzyrządowania, laser wytnie zaprogramowany kształt z rury, z dokładnością do każdej, najmniejszej jednostki użytej przy ustawianiu maszyny.

  1. Cięcie laserowe profili

Dzięki wykorzystania laserów można ciąć profile nie tylko okrągłe, kwadratowe czy prostokątne, ale bez problemu wykonać cięcie laserowe rur i profili specjalnych i otwartych. Są one projektowane i cięte w zasadzie bez żadnych większych trudności.

Po laserowym cięciu wszystkie cięte elementy – blachy, metale, rury czy profile nie będą już wymagać podjęcia dalszej obróbki takich przedmiotów, co zwiększa prędkość wykonywania pożądanych elementów i zmniejsza ilość powstających w takich procesach odpadów, w porównaniu z tradycyjnymi metodami cięcia i wycinania.  Ciąć laserem można blachy nierdzewne, metale i blachy zwykłe – szybko, sprawnie i skutecznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here